Pindade Puhastusained

Eemaldavad graffiti ja ka paksema värvikihi pindadelt, sealjuures ka poorsetelt pindadelt ei sisalda lahusteid. Kerge kasutada.

Kanda pinnale ja lasta toimida, pesta maha veega.

Tumedate ja kaua pinnal kinnitunud värvide eemaldamiseks soovitame kasutada Geeli, kuna see võimaldab kauem mõju avaldada värvi kivistamisainetele .

Vedela Stripper hind käibemaksuga: 19.44 € ⁄ l
Stripper Geli hind käibemaksuga: 25.20 € ⁄ kg

Spetzialreiniger

Pehmendab harzi,
Eemaldab markeri jäljed kõvadelt pindadelt ja ka riietelt.
Baseerub tsitruseekstraktil. Kerge kasutada, tervisele ohutu.

Hind käibemaksuga: 6.60 € ⁄ l

Bio-Circle

Euroopas laialt levima hakanud väikepesu seade Bio-Circle tööstusele, väikestele töötubadele on suurepärane võimalus kulutada vähem, samas tõsta töökvaliteeti. Liikumises olevate osade puhastamisel on oluline puhtuse kvaliteet, selleks vajate aga meistrimeest, ja esmaklassilisi tingimusi puhtuse saavutamiseks. Bio-Circle parim omadus: meistrimees näeb puhastatavat pinda, ta saab seda reaalselt katsuda, tal on võimalik koheselt otsustada, ta ei pea ootama terve pesumasina tsükli lõppu. Õli ja rasva eemaldavad mikroorganismid, nad ei ole pindade suhtes agressiivsed. Lahus ei sisalda keemiliselt aktiivseid ühendeid, mis võib õrnu pindu (lakk, plast, Al, Cu, Teras) kahjustada.

Kvaliteet sõltub tingimustest: pind on puhas, kui sul õnnestub teda puhtana näha. Erinevalt lahustitega ja kuumas pesumasinas pesemisest ei kuivata Bio-Circle pindu.

Lahus ei määrdu nii kiiresti, masinale on kergesti lisatav ka sõelfilter kui tegemist peaks olema otse tootmisest tulevate detailidega. Diisliga⁄petrooliu­miga pestes aga on aine kulu suur kuna lahus määrdub kiiresti. Keskmiselt iga kahe kuu tagant.

Tõhus rasvaärastus & metallpindade puhastamine

Pakume rasvaärastuseks kemikaale nii masin -kui ka käsitsi puhastami­seks.

Värvi/laki püsimiskindlus sõltub nakkest. Nakke parimaks eelduseks on võimalikult puhas pind. Püüan selgitada lühidalt, millest tuleneb halb nake:

 

Filmjas õline mikrokiht

Püüan asja seletada eelkõige teoreetilisest aspektist.

Keemia on lihtne ka arusaadav keskkoolis, kuid päriselus tuleb kokku puutuda paljude nüansidega, mis kõik mõjutavad oodatavat lõpptulemust pindade puhastamisel ja katmisel. 
Levinumaks rasvärasmeetodiks tööstuses on metallpindade pesemine hüdroksiidi lahusega kasutades pesemisseadmeid või käsitsi vannis pestes.
Kumbki meetod ei ole effektiivne kvaliteedi osas kuna tekitab mikroskoopilise filmja õlikihi.
Inimeste tervisele on kahjulikud nii co – kui ka lahustite aurud. See vähendab lisaks kvaliteedile ka tööviljakust. 
Mitmekordne pesulahuse loputamine aga võimaldav äsja puhastatud metallpinnal puutuda kokku õhus küllaldaselt leidva happelisusega, ning roostetamis protsess saab juba alata enne, kui pinda asutakse katma värviga lakiga . 
Sarnane probleem on ka kombineeritud pesuainetega, mis peaksid oma happelisusega söövitama rasvu ja samas ka fosfatiseerima. Kahjuks teeb sellis pesu protsessi keeruliseks hädavajalik loputamine.
Kuna metallpinna konserveerimiseks kasutatakse lisaks õlidele ka vahasid, siis sellise konservandi eemaldamisks vajame tõhusaid keemilisi pesulahuseid. Enamalt hüdroksiidide lahuseid mille ph  ei ole alla 13 , ning mis eeldab vähemalt 15 -20 % hüdroksiidi sisaldust  lahuses. 
Sellise pesulahuse loputamine on tülikas ning kallis (eeldab suurt veekulu). 
Happelise fosfaadilahuse doseerimine ei ole kunagi täpne ning ta ei pruugi neutraliseerida lahust täielikult. 
Tulemuseks on nõrk ning Euroopa riikides mitte aktsepteritav nake.
vähimgi mehhaaniline löök lööb värvikihi lahti..
Selleks et vältida filmja mikrokihi tekkimist tekkimist, on soovitav kasutada tööstuslikes protsessides rasvärastus aineid milledes keemiliste ainete sisaldus ei ületaks kontsentraadis 5 %.  Selliseid aineid pakuvad paljud keemiatööstused. Nede ainete rasvärastuse metallipinnalt tagab hüdrofoobne tensiid.

CB – Bio- Circle tooted ei sisalda keemilisi ühendeid ega ensüüme. Lahuses toimivad Hudrofoobsed tensiidi, millede ülesandeks on pindpinevuse viimine nullini metallpinna ja rasva⁄õli vahel. Kuna keemiliste ainete sisaldus kontsentraadis  on alla 5% siis on võimalik pesta ka värvilisest metallist pindu ilma.


1) Long – Star, Alu/Bunt – Star, Power – Star

Tegemist on tugevatoimelise masinpesuvahendiga. Tema eelised:

On jätkuva toimega⁄taaskasutatav, ei sisalda ensüüme, ei söövita, on loodust säästev, toimivaks jõuks on bioloogilised tensiidid.

Õli on separeeritav emulsioonivabalt – kokkuhoid 150 eurot tonnilt emulsioo­nilt.

Eemaldab metallsulamite pindadelt kerge vaevaga õli, rasva ja valgulise mustuse. Teda võib kasutada ka tööstuslike detailide ja mootorite osade pesemiseks. Eriti hästi toimib karestatud pindadel.

Long – Star, Alu – Star, Power – Star on bio-tehnoloogial baseeruv kontsent­raat. Teda kasutatakse laialdaselt rasvaine eemaldamiseks metallpindadelt, mida järgnevalt lakitakse, värvitakse, pulbervärvitakse, galvaniseeritakse.

 

Kasutamine:

Long – Star sobib hästi mustmetalli rasvaärastuseks, Alu – Star – värvilise metalli puhastamiseks, Power – Stari kasutatakse metallpinnalt korrosiooni­kaitsevaha eemaldamiseks. Vahendeid võib kasutada kas vannis harjaga pestes, pesuliinidel, spetsiaalsetes detailide pesumasinas. Lahuse temperatuur peaks olema soovitavalt 50 – 60° C.

Aine on äärmiselt ökonoomne ja majanduslikult kasulik puhastusv

ahend. Toimib juba alates 0,5% lahusena. Normaallahus on 1%. Toimeaeg sõltub vaid määrdumusest. Pärast puhastusprotsessi soovitame detailid loputada veega.

Kasutatakse laialdaselt: metallkonstruktsioonide valmistamisel, Saksamaal ja Kanadas autotööstuses, elektroonikatööstuses üle maailma, kellade valmista­misel Šveitsis.

Tööstuslikul kasutamisel kuulub õli rasvaärastussüsteemi, mis on eriti loodustsäästev ja ökonoomne, kuna ringeldes õliärastussüsteemis toimib sama lahus jätkuvalt. Õlieraldusseadme foto saadame koos hinna­pakkumi­sega.


2) Phospha – Clean

Moodustab puhastatud ja loputatud metalli pinnale õhukese fosfaadi kihi, mis kaitseb metalli pinda roostetamise eest. Tegemist on kombineeritud produkti­ga, mis eemaldab ka ise rasva ja samas katab pinna fosfaadi kihiga. Selliselt töödeldud metalli pind on valmis kaitsmiseks värviga, lakiga. Eriti hea on kasutada pulbervärvi.

Pane tähele! Pindade kruntimine mastiksite, kuuma tsingiga, ei ole enam vajalik.

 

Kasutamine:

Loputusvannis olev lahus peab olema 1-2 %. Tasakaalu jälgida lakmus­paberi­ga PH 4,5-5,0. Metallpindade fosfatiseerimisel tuleb lahust kontrollida pärast detailide lahusesse kastmist, pesemisliini puhul tuleb kasutada elektroo­nilist PH meetrit. PH arvu muutumisel suuremaks tuleb ainet veidi lisada ning taas võib uusi pindu fosfatiseerida. Parim ja ökonoomsem võimalus on seda teha kuumalt, umbes 50 – 60° C. Samas aga külmalt fosfatiseerides võtab protsess lihtsalt kauem aega.

Fosfatiseeritult ning pulbervärviga vähemalt 0,6 µ (mikronit) kaitstud metall­pind on rahvusvaheliselt aktsepteeritud ja vastab ISO standardile. Selliselt kaitstud pindade vastupanuvõime roostetamise eest on katseliselt tõestatud lähtuvad soolaauru katsest autoklaavis DIN -de 53167 ja 50021 .

Pakume ka keevituspritsmete eest kaitsevahendit, tänu millele ei nakku sula­metalli pritsmed mittesoovitatavatele pindadele. Vahend on bio-tehnoloogiline ja viimasega kaitstud pind ei vaja enne värvimist eraldi puhastamist.


Metallpindade puhastamine

Bio Universaal S asendab rasv­ärastusel lakibensiini, tärpentiini, lahusteid, tehnilist piiritust ja muid söövitava ning tervist kahjustava toimega aineid. Eemaldab tugeva happelise (rasv) määrdu­muse plast- ja metallpindadelt. Ka pindadelt, mis on õrnad, nagu tina, vask. Mitte kasutada alumiiniumil. Pinnad on koheselt edasitöödeldavad, valmis värvimiseks, galvaniseeri­miseks ja fosfatiseerimiseks.

Bio-tehnoloogial baseeruva aine eelised:

Ei aurustu, lõhnatu, ei kahjusta tervist, ei teki õlist mikrokihti, ei kahjusta värvitud/lakitud pindu, toimib koheselt

 

Kasutamine: pihustage ainet määrdunud pinnale, oodake mustuse voolavu­seni, seejärel puhastage kätepaberiga või peske veega. Võib ka suruõhuga kuivatada. Metall- ja mistahes pindu võib koheselt katta värviga ⁄ lakiga.

Hind käibemaksuga: 3.77 € ⁄ l

Final Tuch sobib alumiinium- ja vaskpindade puhastamiseks. Final Tuch ei tekita oksiidikihti, seega on ta sobiv eriti õrnade pindade puhastamiseks. Samuti on ta suurepärane vahend valu- ja pressvormide poleeritud pindade puhastamiseks. 

Kasutamine: Final Tuch sobib kasutamiseks nii ultrahelimasinates kui ka käsitsi pihustusmeetodil. Final Tuch pihustatakse pinnale ja pühitakse kergelt. See vahend on ülikiirelt aurustuv. 

Hind käibemaksuga: 6.10 € ⁄ l